Još i danas žive ljudi koji se sjećaju Eugena Festetića, vlasnika velikih imanja u cijelom Međimurju koji je živio u prekrasnom pseudogotskom dvorcu u Pribislavcu nedaleko Čakovca.
Prema priči iz narodnog sjećanja koja danas već polako prelazi u legendu, grof Eugen Festetić neobično je volio Rome i njihovu glazbu.Volio je običaje, ljepotice i kulturu, tako da su ga plačljive violine često pratile grofa na njegovim putovanjima kroz Međimurje.
Kako je pak, narodu koji je promatrao Festetića i njegovu povorku to bio neobičan prizor, tako je i započela priča da i sam Feštetić zapravo Rom.
Naime, njegov je otac silno želio sina i kad mu je supruga ostala blažena grof se poveselio kako će konačno biti muško. Međutim, baš u danima rođenja djeteta, Feštetić je po hitnom poslu morao u Mađarsku.
Narod priča kako je grofica pred jutro rodila, i to djevojčicu. Znajući koliko je Grof želio sina, nije ga htjela razočarati.
Iste noći, porodila se i jedna Ciganka u naselju koliba nedaleko Pribislavca. Tako je i došlo do zamjene djece.
Čim je čuo da mu je žena rodila, grof se brzo vratio kući da vidjevši da ima sina, cvao je od sreća. Priredio je veliku gozbu a novi je nasljednik dobio ime Eugen što je u obitelji Feštetić bila tradicija.
Tako je i krenula priča da je naklonost Eugena prema Romima zapravo potvrda stare legende koja vjerojatno nije točna, ali ostaje činjenica da je grof obožavao Rome i njihovu glazbu te u svojem dvorcu stalno ugošćavao romske majstore violina i gitara.
Na brojnim primanjima i svečanostima kao i završetku čuvenih lovova koje je grof organizirao, svirali su samo Romi.